בטיחות

מעת לעת אנחנו שומעים בחדשות, לצערנו הרב, על תאונות עבודה קשות, אשר גרמו נזק בנפש וברכוש, הן לעובדים, הן ללקוחות ועוברי אורח והן לסביבה. בדרך כלל אנחנו שאנחנו שומעים על תאונות כאלה, מתברר לנו שהן נגרמו כתוצאה מחוסר עמידה בדרישות הבטיחות, עם זה במקרה ועם זה במזיד.

אך אל מול כל המקרים בהם מתרחשים תאונות עבודה מסוגים שונים, אנחנו יכולים להיות בטוחים שבמקומות אחרים, רבים יותר, מקפידים לשמור, קלה כחמורה, על כל דרישות הבטיחות, הרי ברור מאליו שאם זה לא היה כך, הרי שכמות התאונות היתה עולה וכמות הנפגעים היתה גדולה יותר. ברור גם שכל בעל עסק, היה מעדיף, מבחינה כלכלית, שלא לבצע את כל הוראות הבטיחות, אך ברגע שהמדינה קבעה שיש לקיים את אותם חוקים לרווחת העובדים, הלקוחות והסביבה, הרי שחייבים לקיים אותם והאמת היא, שטוב מאוד שכך הדבר.

בשביל לקיים את חוקי העבודה השונים, על המקום להיעזר ביעוץ בטיחות של מומחים בדבר, מומחים אלו עברו קורסים בייעוץ בטיחות בתחומים שונים, החל מתחומים שקשורים למתקני הרמה, מכשירים ומכונות, בטיחות באש, בטיחות מבנים, ועוד מגוון רחב של נושאים אשר יכולים להוות סכנה לעובדים וללקוחות.

אותם מומחים בתחום של ייעוץ בטיחות, יכולים להיות עובדים מטעם החברה אשר נשלחו על ידה לעבור קורסים בשביל שיוכלו לייעץ כיצד לשפר את תחום הבטיחות במקום, מקומות רבים מעודדים עובדים לפנות לקורסים כאלה, גם בשביל להגביר את תחושת האמון והשייכות למקום העבודה וגם בשביל לייצר סביבת עבודה הרבה יותר נעימה, בטוחה ובריאה. ברור לכל שאם עובד חש בנוח במקום העבודה, יהיה לו הרבה יותר נעים להגיע כל יום, לעבוד ולעשות הכל בשביל שהעסק יצליח. הפריון שלו יעלה ומקום העבודה רק ירוויח מכך.

גורם אחר שעובד עם מקומות עבודה, הם מומחים בתחום של יעוץ בטיחות אשר מגיעים מחברות חיצוניות, אלו יכולות להיות חברות שמתעסקות בבטיחות למקומות עבודה ואלה יכולים להיות גם יועצים שעובדים באופן עצמאי ומציעים את שירותיהם למקומות עבודה שונים. כך הם מספקים להם את כל הכלים הנדרשים עבור מקום עבודה בטוח.

השארת תגובה